MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 6 lutego

NATO Polska prasówka Rosja

Dodano 2015-02-06 11:22:19 | Autor: Jacek Gibel

NATO podjęło kluczowe decyzje w sprawie Rosji. Poważne utrudnienia na Wisłostradzie. Konwencja dotycząca przemocy wobec kobiet przyjęta.

NATO podjęło kluczowe decyzje w sprawie Rosji

NATO porozumiało się co do wstępnego kształtu "szpicy", zwiększenia liczebności Sił Odpowiedzi oraz utworzenia centrów dowodzenia i kontroli w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. To odpowiedź Paktu Północnoatlantyckiego na politykę Rosji. Decyzje zostały podjęte na czwartkowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych.

Poważne utrudnienia na Wisłostradzie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na Wisłostradzie w kierunku Warszawy. Jak informuje TVN24, udało się odblokować jeden pas ruchu, jednak dwa pozostałe wciąż są nieprzejezdne. Na drodze, w okolicach mostu gen. Grota-Roweckiego, zderzyły się trzy samochody osobowe. Trwa usuwanie wraków. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

Konwencja dotycząca przemocy wobec kobiet przyjęta

Po burzliwych obradach Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za przyjęciem ustawy głosowało 254 posłów, przeciw - 175. Konwencja zakłada, że istnieje związek przemocy z nierównym traktowaniem, a walka ze stereotypami i dyskryminacją sprawiają, że przeciwdziałanie przemocy jest skuteczniejsze. Polska podpisała dokument w 2012 r.