MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 6 marca

Chiny Polska prasówka USA

Dodano 2015-03-06 11:22:27 | Autor: Jacek Gibel

Pożar kamienicy w Ciechanowicach. Atak zimy w Stanach Zjednoczonych. Atak nożowników w Chinach.

Pożar kamienicy w Ciechanowicach

14 osób zostało ewakuowanych po pożarze kamienicy w Ciechanowicach (woj. dolnośląskie). W ogniu zginęła jedna osoba. Sytuacja jest już opanowana - trwa dogaszanie elementów budynku i wietrzenie pomieszczeń. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze o godz. 4:21. Przyczyny wybuchu ognia nie są jeszcze znane.

Atak zimy w Stanach Zjednoczonych

USA zmaga się z kolejnym atakiem zimy. Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych zostało sparaliżowane przez mróz i obfite opady śniegu. Linie lotnicze w kraju odwołały ponad 6 tysięcy lotów, w wielu miejscach zamknięte zostały szkoły i biura, a na drogach utworzyły się masowe korki. Na autostradach w Kentucky utknęło ponad 600 samochodów.

Atak nożowników w Chinach

Dziewięć osób zostało rannych po ataku nożowników na stacji w chińskim Guangzhou. Policja zastrzeliła jednego z podejrzanych oraz ujęła drugiego. Motywy ataku nie są jeszcze znane, choć nie wyklucza się pobudek politycznych. Do zdarzenia doszło dzień po rozpoczęciu corocznego zjazdu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych w Pekinie.