MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 7 kwietnia

Chiny Malezja Polska prasówka

Dodano 2015-04-07 11:28:21 | Autor: Jacek Gibel

Poważne utrudnienia w Warszawie. Ustawa antyterrorystyczna w Malezji. Wybuch w chińskiej fabryce.

Poważne utrudnienia w Warszawie

Na Al. Jerozolimskich w Warszawie, na węźle Łopuszańska, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku sześcioletnie dziecko trafiło do szpitala. Po zderzeniu droga w kierunku centrum została zablokowana, a na ulicach utworzyły się ogromne korki. Linie 187, 517, 717 i ZS1 poruszają się zmienioną trasą, z użytkowania wyłączony został także przystanek Łopuszańska 01.

Ustawa antyterrorystyczna w Malezji

Malezja przegłosowała kontrowersyjną ustawę antykorupcyjną, skierowaną przeciwko ekstremistom z ugrupowań islamistycznych. Ustawa przewiduje m.in. prawo do bezterminowego zatrzymania podejrzanych bez konieczności rozprawy sądowej. Decyzję o zatrzymaniu będzie też podejmować specjalna rada, a nie sądy. Ustawa weszła w życie parę godzin po zatrzymaniu 17 osób podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego w stolicy kraju, Kuala Lumpur.

Wybuch w chińskiej fabryce

W poniedziałek wieczorem doszło do wybuchu w fabryce w chińskim Zhangzhou, produkującej paraksylen - związek chemiczny używany m.in. przy wyrobie plastikowych butelek. Do pożaru wysłano ponad 800 strażaków i 177 wozów strażackich. W wybuchu rannych zostało 19 osób, 6 z nich przewieziono do szpitala. Brak jest informacji o ofiarach śmiertelnych.