MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 7 stycznia

Jemen Polska prasówka USA

Dodano 2015-01-07 11:31:24 | Autor: Jacek Gibel

Arktyczne mrozy w USA. Samobójczy zamach w Jemenie - blisko 100 poszkodowanych. Wybuch gazu w Moszczenicy - 2 dzieci rannych.

Arktyczne mrozy w USA

Nawet do -45 stopni Celsjusza wskażą termometry w Stanach Zjednoczonych. Kraj zmaga się z falą arktycznych mrozów. W 24 stanach średnia temperatura wyniesie -17 stopni. Najgorsza sytuacja ma być w Minnesocie i Wisconsin. W USA odwołano już kilkaset lotów, a opóźnienia wyniosły nawet do 75 minut. W najbliższych dniach przewidywane są także poważne opady śniegu.

Samobójczy zamach w Jemenie - blisko 100 poszkodowanych

Co najmniej 30 osób zginęło, a 50 zostało rannych w samobójczym zamachu, do którego doszło w pobliżu szkoły policyjnej w stolicy Jemenu, Sanie. Samobójca wysadził się w powietrze w mikrobusie wyładowanym materiałami wybuchowymi. Nikt nie przyznał się do ataku, jednak prawdopodobnie za zamachem stoi jemeńska filia Al-Kaidy.

Wybuch gazu w Moszczenicy - 2 dzieci rannych

W budynku wielorodzinnym w Moszczenicy (woj. łódzkie) doszło do wybuchu gazu. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zostały ciężko ranne. Przyczyną wypadku była eksplozja butli z gazem. Poszkodowani zostali już odwiezieni do szpitala. Na miejsce zdarzenia ma przybyć Inspektor Nadzoru Budowlanego, który oceni, czy budynek nadaje się do dalszego użytkowania.