MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 8 grudnia

prasówka

Dodano 2014-12-08 11:21:10 | Autor: Jacek Gibel

Żołnierze poprowadzą lekcje na Wyspach. Ostrzał lotniska w Damaszku. Tajfun Hagupit na Filipinach.

Żołnierze poprowadzą lekcje na Wyspach

Byli wojskowi poprowadzą w brytyjskich szkołach lekcje, w czasie których będą kształtować charaktery uczniów. Ma to pomóc w rozwijaniu u młodzieży pewności siebie, szacunku i wartości mogących być atutem podczas poszukiwania pracy. W Wielkiej Brytanii system edukacyjny przeżywa poważne problemy, a szkoły uznawane są za "fabryki", w których liczą się tylko stopnie, natomiast brak jest nacisku na zdolności przydatne po ukończeniu edukacji.

Ostrzał lotniska w Damaszku

Syryjska telewizja państwowa podała, że izraelskie samoloty zaatakowały cele w pobliżu międzynarodowego lotniska w Damaszku i miasta Dimas nieopodal granicy z Libanem. Zdaniem mediów, ostrzał nie przyniósł ofiar śmiertelnych. Rzecznik armii izraelskiej nie skomentował tych doniesień. Izrael stara się nie angażować w trwającą w Syrii wojnę domową, jednak wielokrotnie groził działaniami wojskowymi na wieść o tranzycie przez kraj broni dla Hezbollahu.

Tajfun Hagupit na Filipinach

Tajfun Hagupit dotarł w miniony weekend do Filipin. Żywioł spowodował śmierć co najmniej 21 osób, jednak zniszczenia w kraju są znacznie mniejsze niż się tego obawiano. Na wyspach ewakuowano ponad milion osób. Hagupit zmierza do stolicy kraju, Manili. Poranne ostrzeżenie wystosowane przez rząd informuje, że przez najbliższe 24 godziny można będzie spodziewać się wiatru dochodzącego do 100 km/h, ulew i osunięć ziemi.