MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 8 kwietnia

Francja Polska prasówka Tajwan

Dodano 2015-04-08 11:48:22 | Autor: Jacek Gibel

Strajk na francuskich lotniskach. Tajwan racjonuje wodę. Greenpeace na dachu ministerstwa.

Strajk na francuskich lotniskach

Strajk kontrolerów lotów we Francji spowodował dziś odwołanie blisko 40 procent połączeń lotniczych. Wiele lotów jest opóźnionych. Główny związek kontrolerów ruchu powietrznego SNCTA domaga się negocjacji dotyczących organizacji pracy i wieku emerytalnego kontrolerów. Kolejne strajki zapowiedziane są na 9 kwietnia, 16-18 kwietnia oraz od 29 kwietnia do 2 maja.

Tajwan racjonuje wodę

Rząd Tajwanu zdecydował się na racjonowanie wody w północnej części wyspy. Kraj zmaga się obecnie z największą od lat suszą. W kilkunastu miastach zasoby wody będą całkowicie odcięte przez dwa dni w każdym tygodniu. Ograniczone racje będą dotyczyć ponad miliona gospodarstw domowych.

Greenpeace na dachu ministerstwa

Aktywiści z Greenpeace weszli na dach Ministerstwa Środowiska w Warszawie i rozwiesili transparent antysmogowy. Zablokowany jest prawy pas ul. Wawelskiej. Korki sięgają Al. Niepodległości. W proteście bierze udział siedem osób. Pięć z nich przywiązało się linami do do ściany budynku, dwie stoją na dachu. Aktywiści protestują przeciwko zatruwaniu środowiska w Warszawie.