MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 8 maja

Pakistan Polska prasówka Wielka_Brytania

Dodano 2015-05-08 11:24:28 | Autor: Jacek Gibel

Katastrofa śmigłowca w Pakistanie. Dwóch funkcjonariuszy CBŚP zginęło w wypadku. Sondaże powyborcze w Wielkiej Brytanii.

Katastrofa śmigłowca w Pakistanie

Ambasadorzy Norwegii i Filipin zginęli w katastrofie śmigłowca w północnym Pakistanie, ranny jest polski ambasador - podała tamtejsza telewizja Geo.tv. Śmigłowiec rozbił się podczas lądowania i spadł na budynek szkoły. 13 osób zostało rannych. Polskie MSZ na razie nie potwierdziło tych informacji.

Dwóch funkcjonariuszy CBŚP zginęło w wypadku

Dwaj policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zginęli w wypadku, do którego doszło wczoraj późnym wieczorem na trasie S8, na wysokości miejscowości Pęsy-Lipno (woj. podlaskie). Nieoznakowany radiowóz zderzył się z jadącym z naprzeciwka tirem. Trzeci policjant, pasażer radiowozu oraz kierowca tira trafili do szpitala. Policja bada okoliczności wypadku.

Sondaże powyborcze w Wielkiej Brytanii

Zwycięstwo konserwatystów, triumf Szkockiej Partii Narodowej (SNP) i porażka laburzystów -  tak kształtują się wyniku sondażu exit poll przygotowanego przez GfK i Ipsos. Oznacza to, że Partia Konserwatywna obecnego premiera Davida Camerona umocni swoją pozycję w brytyjskim parlamencie. SNP zdobędzie z kolei aż 58 z 59 możliwych mandatów w Szkocji (do tej pory posiadało ich 6). Laburzystom ma przypaść 239 miejc w parlamencie (o 17 mniej niż do tej pory). Ostateczne wyniki poznamy dziś wieczorem.