MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 9 grudnia

prasówka Rosja Turcja Ukraina USA

Dodano 2014-12-09 11:14:07 | Autor: Jacek Gibel

Trzech tureckich żołnierzy martwych. Ukraina wstrzymuje ogień. Wypadek samolotu w USA.

Trzech tureckich żołnierzy martwych

Trzech tureckich żołnierzy zginęło na granicy z Syrią - poinformowała lokalna agencja informacyjna. Do ataku doszło w przygranicznej miejscowości Ceylanpinar. Nie wiadomo kto stał za atakiem, jednak spora część terenów przy granicy turecko-syryjskiej kontrolowana jest przez Państwo Islamskie.

Ukraina wstrzymuje ogień

Ukraina poinformowała o wstrzymaniu ognia w walkach z prorosyjskimi separatystami - donosi centrum prasowe sił rządowych zaangażowanych w operację przeciwko separatystom. Wprowadzono też zakaz rozmieszczania broni ciężkiej i sprzętu wojskowego w rejonach zamieszkanych, a także nowych min i zapór inżynieryjnych. Istniejące do tej pory zabezpieczenia mają zostać usunięte.

Wypadek samolotu w USA

Niewielki prywatny samolot rozbił się wczoraj na przedmieściach Waszyngtonu. W wypadku zginęło trzech pasażerów oraz troje mieszkańców domu, w który uderzyła maszyna - poinformowały amerykańskie władze. W wyniku pożaru spłonęły także dwa domy, a trzy zostały uszkodzone. W momencie zderzenia w domu znajdowała się kobieta z dwojgiem dzieci. Jej mąż oraz trzecie dziecko byli w tym czasie poza terenem budynku.