MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 9 lutego

Niemcy Polska prasówka

Dodano 2015-02-09 11:30:29 | Autor: Jacek Gibel

Policja aresztowała antyprawicowych demonstrantów. CBŚP rozbiło gang paliwowy. Groźny karambol w Gdyni.

Policja aresztowała antyprawicowych demonstrantów

Co najmniej 131 lewicowych demonstrantów, protestujących przeciw odbywającej się w tym czasie antyislamskiej manifestacji skrajnej prawicy, aresztowała policja w Ludwigshafen, na południowym zachodzie Niemiec - poinformowały lokalne władze. Zatrzymanym przedstawiony zarzuty m.in. naruszenia spokoju publicznego. W Niemczech od miesięcy dochodzi do demonstracji antyislamskich i kontrmanifestacji.

CBŚP rozbiło gang paliwowy

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 13 osób ze ścisłego kierownictwa gangu specjalizującego się w nielegalnym obrocie paliw. Grupa naraziła Skarb Państwa na stratę w wysokości co najmniej 330 mln zł. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. Wobec piątki zatrzymanych zastosowano areszt, a także zabezpieczono na poczet kar nieruchomości i środki na rachunkach bankowych.

Groźny karambol w Gdyni

Aż 9 samochodów zderzyło się na zjeździe z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku ulicy Hutniczej w Gdyni - donosi radio RMF FM. Według wstępnych ustaleń policji, kierowca tira, który zjeżdżał z estakady, staranował 6 samochodów osobowych, jedno auto dostawcze i ciężarówkę. W karambolu ranne zostały dwie osoby.