MEGAMOCNI

Więcej busów w radomskim MZDiK

bus komunikacja Radom transport

Dodano 2014-05-28 13:54:55 | Autor: Jacek Gibel

Już w czerwcu radomski Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wzbogaci się o dodatkowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, np. szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. - Z naszych usług korzystają jednak także osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. Dzięki minibusom mogą np. dotrzeć do przychodni czy urzędu. Niektórzy wynajmują nasze pojazdy, by dojechać do sanatorium lub odległej, specjalistycznej poradni. Co roku z naszych przewozów korzysta średnio 50 tys. osób, a wszystkie nasze busy i mikrobusy pokonują rocznie ponad 300 tys. km - mówi rzecznik prasowy MZDiK, Dariusz Dębski.

W taborze Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych radomskiego Zarządu jest dziewięć specjalnie przystosowanych busów: sześć 8-miejscowych z windami, dwa 11-miejscowe z windami i jeden 19-osobowy z podestem.

Przed końcem wakacji pojawią się jeszcze cztery najmniejsze pojazdy.

Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:30 do 15:30 pod numer telefonu 48 363 10 82. Szczegółowy cennik usług dostępny jest na stronie MZDiK.

zdj. mzdik.pl

(inf. własna/radom.gazeta.pl)