MEGAMOCNI

Wieliszew walczy z e-wykluczeniem

dofinansowanie UE Wieliszew wykluczenie

Dodano 2014-07-04 07:53:15 | Autor: Jacek Gibel

W ramach programu przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu mieszkańcy gminy Wieliszew - w tym osoby niepełnosprawne - mogą otrzymać komputery z dostępem do internetu. Program dofinansowany jest z funduszy unijnych.

To już druga edycja programu organizowana w gminie. W zeszłym roku udało się wydatkować 98% przyznanych środków, a komputery z dostępnem do internetu otrzymało 86 gospodarstw domowych, Biblioteka Gminna wraz z filiami oraz wszystkie gminne szkoły.

W tym roku gmina Wieliszew planuje przyznać komputery 75 beneficjentom, szkole w Komornicy, Centrum Kultury w Wieliszewie oraz sześciu świetlicom środowiskowym. Wszyscy otrzymają dostęp do internetu do końca 2015 roku, a w ramach projektu gmina Wieliszew będzie finansować go przez kolejne 5 lat.

O udział w programie mogą ubiegać się osoby z utrudnionym dostępem do internetu - będące w trudnej sytuacji materialnej, rodziny wielodzietne, ale także osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym. Formularze rekrutacyjne można składać do końca lipca w Urzędzie Gminy Wieliszew (pokój nr 10). Pełny regulamin projektu dostępny jest tutaj.

Przekazanie sprzętu użytkownikom planuje się na wrzesień tego roku.

zdj. wieliszew.pl

(inf. własna/gazetapowiatowa.pl)