MEGAMOCNI

Wielka Gala INTEGRACJI 2012

gala imprezy integracja Warszawa

Dodano 2013-01-02 10:39:13 | Autor: Emil Kowalski

Wielka Gala Integracji liczy kilkanaście lat. Promuje i nagradza najlepsze na rynku działania, usługi i produkty stworzone z myślą o i dla osób z niepełnosprawnością. Impreza ta to również spotkanie osób z niepełnosprawnością z całej Polski z środowiskiem osób publicznych, mediów czy firm związanych z tematem.

W ramach obchodów Tygodnia Mobilności Osób z Niepełnosprawnością (10-17 grudnia), odbyła się XVII edycja Wielkiej Gali INTEGRACJI. Przedstawiono i omówiono kierunki zmian istotnych dla osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Gala zgromadziła setki osób z całej Polski.

Po raz drugi wydarzenie wesprą Prezesi-wolontariusze oraz ich współpracownicy. Tradycyjnie Wielka Gala INTEGRACJI odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

Wielka Gali INTEGRACJI jest jednym najważniejszych wydarzeń w naszym kraju, które podejmuje tematy mające na celu przybliżenie dobrych praktyk w działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnością. Organizatorem Wielkiej Gali INTEGRACJI jest Stowarzyszenie Przyjaciół INTEGRACJI – ogólnopolska organizacja pozarządowa, która od 1995 roku aktywnie działa na rzecz ponad 5-milionowej grupy osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów.

Galę poprowadzą Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias iTomasz Kammel. Galę uświetnią występy gwiazdy telewizji, rozrywki i motoryzacji: De Mono, Monika Kuszyńska, Krzysztof Hołowczyc, kabaret Drzewo a Gada, Tomasz Kammel, Dorota Gardias, Tomasz Zimoch.

Tematem przewodnim grudniowej Wielkiej Gali Integracji będzie komunikacja i mobilność osób z niepełnosprawnością. Zaprezentowano nowinki techniczne zaprojektowane z myślą o kierowcach z niepełnosprawnością. Przedstawiono i pokazano jak wygląda nauka jazdy, egzamin na prawo jazdy czy zakup samochodu w przypadku osoby z niepełnosprawnością. Potrzeba stworzenia i umocnienia kompleksowego i komplementarnego rynku profesjonalnych usług motoryzacyjnych dla niepełnosprawnych kierowców i pasażerów, jest bardzo ważna dla nich i to właśnie zadecydowało o temacie.

Koalicja "Prezesi-wolontariusze 2011" powstała 21 marcu tego roku z inicjatywy prezesów największych polskich firm, mających doświadczenie w zakresie społecznego zaangażowania i wolontariatu. Zadeklarowali oni swoją gotowość, by aktywnie popularyzować idee wolontariatu w swoich firmach i ich otoczeniu. Od tego czas Koalicja wciąż rośnie, licząc w chwili obecnej 24 członków.

Organizatorem Wielkiej Gali INTEGRACJI jest Stowarzyszenie Przyjaciół INTEGRACJI – ogólnopolska organizacja pozarządowa, która od 1995 roku aktywnie działa na rzecz ponad 5-milionowej grupy osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Galę poprowadzą Katarzyna Pakosińska, Dorota Gardias i Tomasz Kammel. Galę uświetnią występy gwiazdy telewizji, rozrywki i motoryzacji: De Mono, Monika Kuszyńska, Krzysztof Hołowczyc, kabaret Drzewo a Gada, Tomasz Kammel, Dorota Gardias, Tomasz Zimoch.

inf.własna/HEADLINES/netpr.pl