MEGAMOCNI

Windy w przejściu podziemnym włocławskiego dworca?

bez_barier przetarg Winda Włocławek

Dodano 2013-07-17 09:06:32 | Autor: Jacek Gibel

Miejski Zarząd Dróg we Włocławku ogłosił kolejny przetarg na budowę wind dla osób niepełnosprawnych przy dworcu PKP. Poprzedni zakończył się fiaskiem.

O pierwszym, nieudanym przetargu pisaliśmy na naszej stronie cztery miesiące temu. Wtedy do likwidacji barier zgłosiła się zaledwie jedna firma, w dodatku z ceną dwukrotnie przewyższającą możliwości finansowe miasta.

Podziemny tunel we Włocławku jest strategicznym punktem miasta. To miejsce łączy dwa duże włocławskie osiedla i właściwie każdy mieszkaniec musi z niego korzystać. Brak windy właściwie uniemożliwia poruszanie się osób na wózkach.

MZD ponownie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który wykona w tym miejscu windy dla niepełnosprawnych. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem zakończy się on powodzeniem. Brak wind utrudnia bowiem poruszanie się nie tylko wózkowiczów, ale i rowerzystów czy matek z małymi dziećmi. Do podziemnego przejścia prowadzą obecnie strome schody, których pokonanie jest sporym problemem nawet dla zdrowych mieszkańców z większym bagażem, a co dopiero mówić o osobach poruszających się o kulach czy na wózku inwalidzkim.

Początkowo winda miała zostać oddana do użytku na początku przyszłego roku. Teraz wiadomo już, że ukończenie inwestycji trzeba będzie odłożyć w czasie.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/wloclaweknews.pl)