MEGAMOCNI

Windy we Włocławku jeszcze nie powstaną

przetarg Winda Włocławek

Dodano 2013-03-15 13:07:29 | Autor: Jacek Gibel

Niepełnosprawni we Włocławku będą musieli poczekać jeszcze trochę na windy w przejściu podziemnym dworca PKP/PKS. Do przetargu zgłosiła się bowiem tylko jedna firma, oferująca w dodatku cenę niemal dwukrotnie przewyższającą możliwości finansowe miasta.

Zamiast przewidywanych 555 tysięcy, spółka zażyczyła sobie za zaprojektowanie i wykonanie dwóch wind w przejściu podziemnym blisko 1 milion złotych. W tej sytuacji, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, przetarg został unieważniony. Marek Wiliński z Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku stwierdził, że specyfikacja będzie teraz na nowo opracowana. Przetarg zostanie ponownie ogłoszony tak szybko, jak będzie to możliwe.

Oznacza to, że termin oddania ważnej dla niepełnosprawnych inwestycji przedłuży się. Początkowo winda miała zostać oddana do użytku w połowie 2014 roku.

We Włocławku wciąż istnieje wiele barier architektonicznych. Wybudowanie wind w przejściu podziemnym dworca miało ułatwić poruszanie się osobom na wózku. Tunel przejścia podziemnego łączy dwa duże włocławskie osiedla i jest obecnie jedną z największych przeszkód w drodze do normalnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/dziendobrywloclawek.pl)