MEGAMOCNI

Własny plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

Dzieci Rybnik

Dodano 2013-06-03 14:40:09 | Autor: Jacek Gibel

Najmłodsi mieszkańcy Rybnika od kilku dni mogą korzystać z dwóch nowych placów zabaw. Jeden z nich powstał na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To pierwszy i jak dotąd jedyny w Rybniku plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Plac zabaw dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci powstał na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dzieci będą mogły bawić się m.in. na huśtawce „bocianie gniazdo”, piaskownicy-stół, a także na mostkach i zjeżdżalniach. Plac zabaw będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych, również w godzinach popołudniowych. Koszt powstania placu to prawie 150 tys. złotych.

Kolejny plac zabaw - choć tym razem już niedostosowany do potrzeb niepełnosprawnych dzieci - utworzono na rogu ulic Klasztornej i Wieniawskiego. Miejsce zabaw najmłodszych uatrakcyjniają malowidła, przedstawiające zwierzęta. Na obrazkach można zobaczyć zwierzęta leśne, morskie, zwierzęta z Afryki, z dżungli, a także polskie zwierzęta hodowlane. Postać każdego zwierzaka opisana jest w formie łamigłówki dla dzieci. Nowy plac kosztował prawie dwukrotnie mniej niż obiekt przy SOSW - 80 tys. złotych.

Oba place powstały ze środków budżetu miasta, a rakże przy wykorzystaniu dofinansowania w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Jak mówi rzecznik prasowy rybnickiego magistratu, Lucyna Tyl, ilość placów zabaw w Rybniku ma systematycznie wzrastać.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/rybnik.com.pl)