MEGAMOCNI

Wlazły zagra w turnieju siatkówki… na siedząco

bez_barier siatkówka turniej Wlazły

Dodano 2013-06-20 09:41:15 | Autor: Jacek Gibel

W sobotę w Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy odbędzie się finał I Dolnośląskiego Turnieju Piłki Siatkowej na Siedząco "Wszyscy gramy w siatę". W turnieju wezmą udział zespoły z Wrocławia, Jeleniej Góry, Milicza, Wałbrzycha i Legnicy.

W siatkówkę na siedząco z powodzeniem mogą grać zarówno osoby pełno-, jak i niepełnosprawne. Zasady są zbliżone do klasycznej wersji siatkówki - różni się tylko wielkość boiska i wysokość siatki. Sport od 1980 roku jest dyscypliną paraolimpijską.

Polacy - podobnie jak w każdej innej odmianie siatkówki - również i tu od kilku lat zaliczają się do ścisłej światowej czołówki.

Według Mirosława Sosnowskiego, prezesa Stowarzyszenia Piłki Siatkowej na Siedząco w Legnicy, integracyjny charakter tej gry dodany do wszystkich innych walorów tradycyjnej siatkówki stanowi o wyjątkowości tej dyscypliny sportu.

Turniej jest jedną z części składowych "Dni Sportowej Integracji" w województwie dolnośląskim.

Gościem specjalnym imprezy będzie wicemistrz świata z 2006 roku i wielokrotny reprezentant Polski w "stojącej" odmianie siatkówki, Mariusz Wlazły. Razem z nim ma zagrać prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Projekt dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i objęty jest patronatem honorowym wicemarszałka  Radosława Mołonia.

zdj. Facebook