MEGAMOCNI

Wolontariusze wielu krajów w Łodzi

akcje festiwal Łódź wolontariat

Dodano 2013-07-29 12:49:06 | Autor: Emil Kowalski

Od 28 lipca, odbywa się 3 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź. Jest on organizowany przez Fundację Proem przy współpracy z Urzędem Miasta Łódź.

Festiwal Kontakt to cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy. Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nasz rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców. W roku ubiegłym uczestniczyło w nim ponad 150 wolontariuszy z Polski, USA, Irlandii, Ukrainy i Białorusi.

W tym roku festiwal zmienia nieco swoją formułę. Obok strefy HELP (remonty mieszkań, świetlic środowiskowych, domów dziecka i DPS) i ART (działania artystyczne w przestrzeni, koncerty) wolontariusze będą działali w strefach JUNIOR (działania wśród dzieci z ulicy Ogrodowej) i SENIOR (zajęcia komputerowe i internetowe). Nowością tej edycji będzie objęcie pomocą remontową świetlic środowiskowych w związku z koniecznością dostosowania ich do standardów wynikających z przepisów Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, która zaostrzyła wymagania dot. działalności świetlic środowiskowych.

 

Rok 2013 został ogłoszony przez UE Europejskim Rokiem Obywateli. Festiwal Kontakt w swoich działaniach będzie również nawiązywał do tej idei współpracując nad konkretnymi działaniami promocyjnymi dotyczących m.in. budżetu obywatelskiego z Biurem Partycypacji Społecznej i organizacjami pozarządowymi.

Akcja zakończy się Wielkim Finałem na Rynku Manufaktury w dniu 2.08.2013.

 

Patronat nad Festiwalem objęli Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Poseł na Sejm RP John Godson.

Sponsorami projektów są B/S/H Oddział w Łodzi oraz Best Groups.

Obejrzyj film promocyjny - TUTAJ

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie kontaktlodz.pl