MEGAMOCNI

Wolskie pływalnie bardziej przyjazne niepełnosprawnym

basen pływanie Warszawa

Dodano 2014-07-21 12:37:51 | Autor: Jacek Gibel

Dodatkowe 15 minut na przebranie się - w ten sposób pływalnie na warszawskiej Woli starają się być bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym.

Na początku maja - z inicjatywy jednego z najlepszych niepełnosprawnych pływaków w Polsce, Zbigniewa Sajkiewicza - Stowarzyszenie Wola Zmian wraz z Fundacją Jeden Muranów wystosowało pismo do burmistrza Woli z prośbą o wydłużenie czasu przeznaczonego na przebranie się osób niepełnosprawnych na terenach wolskich pływalni.

Pragniemy, by niepełnosprawni, którzy potrzebują znacznie więcej czasu na przebranie się, mieli do dyspozycji 45 min i nie musieli ponosić z tego tytułu dodatkowych opłat - głosiła prośba.

W celu wyrównania szans wszystkich osób korzystających z pływalni na terenie dzielnicy, zdecydowano się na wprowadzenie zmian. Jednorazowe wejście przewiduje 60-minutowy pobyt w strefie płatnej, przy czym niepełnosprawni mają wydłużony czas o 15 minut do każdego zakupionego biletu. Tego typu udogodnienia obowiązują jednak tylko na terenie OSiR Wola.

Cieszy nas fakt, że przyczyniliśmy się naszymi działaniami do zauważenia rzeczywiście istniejącego problemu związanego z czasem na przebranie osób niepełnosprawnych w wolskich OSiR. Bardzo dobrze, że czas zostaje wydłużony. Wydaje się jednak, że 15 minut więcej nie rozwiązuje do końca problemu. W tej sprawie wszyscy powinni kierować się empatią. Stopień niepełnosprawności poszczególnych osób jest zawsze różny i nie można go ubrać w ramy czasowe - mówi Piotr Skura ze Stowarzyszenia Wola Zmian.

zdj. przegladwolski.pl

(inf. własna/przegladwolski.pl)