MEGAMOCNI

Wózki dla Polski

fundacje Kielce wózek

Dodano 2014-04-24 13:33:38 | Autor: Jacek Gibel

W ramach kolejnej odsłony akcji "Wózki dla Polski" rozdane będzie aż 50 wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Można już składać zgłoszenia.

"Wózki dla Polski" to część międzynarodowego programu realizowanego przez amerykańską organizację "Joni and Friends". Została ona założona przed trzydziestu laty przez Joni Eareckson-Tadę, która w wieku 18 lat została całkowicie sparaliżowana na skutek niefortunnego skoku do wody. Polska od paru lat jest beneficjentem Fundacji - do naszego kraju trafiło już kilka tysięcy sztuk sprzętu rehabilitacyjnego. W tym roku gospodarzem akcji - po raz trzeci - będą Kielce. W czerwcu 2009 roku do stolicy regionu świętokrzyskiego trafiło w ten sposób ponad 70 wyremontowanych wózków dla osób niepełnosprawnych.

Wózki będą rozdawane 23 czerwca w hali Legionów przy ul. Bocznej. Osoby zainteresowane tego typu pomocą powinny pobrać i złożyć odpowiednie ankiety, które od środy są dostępne na stronie internetowej magistratu um.kielce.pl. Szczegółowych informacji udziela Anna Sowa, odpowiedzialna w ratuszu za pomoc osobom niepełnosprawnym pod numerem 41 36 76 528 lub mailowo anna.sowa@um.kielce.pl.

Organizatorami akcji są UM Kielce, Fundacja "Joni i Przyjaciele" Polska, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w Kielcach, Świętokrzyski Klub Krótkofalowców i Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Patronat nad akcją objął prezydent Kielc.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/gazeta.pl)