MEGAMOCNI

Wreszcie podwyżka zasiłku pielęgnacyjnego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Dzieci opiekuni premier rodzice rząd Tusk zasiłek zasiłki

Dodano 2013-03-13 09:33:17 | Autor: Emil Kowalski

Wreszcie zapadły konkretne decyzje w sprawie zasiłków pielęgnacyjnych. Rząd podjął we wtorek decyzję o wysokości podwyżki zasiłku o 200 zł. Tym samym kwota całkowita będzie wynosić 820 zł i będzie obowiązywać od kwietnia br.

Premier zadeklarował, że rząd chce wypracować system, który od 2014 roku będzie zwiększać świadczenia tak by w ciągu pięciu lat osiągnąć pułap płacy minimalnej. Podkreślił również, że konieczne jest wypracowanie odpowiednich procedur i staranna weryfikacja świadczeniobiorców, tak by pomoc trafiała do najbardziej potrzebujących.

W artykule pt. „Ten protest nie powinien mieć miejsca - to polski absurd” mówiliśmy o proteście rodziców dzieci niepełnosprawnych pod gmachem Sejmu. Zapewne to wpłynęło na co prawda planowaną już wcześniej, decyzję rządu. Mamy nadzieję, że plany o jakich mówi premier i zapewnia co do ich realizacji, będą skutecznie wdrażane. Tym bardziej, że już zapowiedziano, kolejny wzrost świadczenia w roku przyszłym 2014.

Premier Tusk wypowiadając się na temat tychże działań, podkreślił fakt, że nadal jest to zbyt mała kwota i wyraził pełną świadomość o trudnościach z jakimi borykają się rodzice niepełnosprawni, którzy często aby móc się opiekować swoimi pociechami, rezygnują z dotychczasowej pracy.

W Polsce 95 tys. osób pobiera świadczenie pielęgnacyjne. Są to rodzice, dzieci niepełnosprawnych, którzy zrezygnowali z pracy, by opiekować się swoimi dziećmi.

info. własne w opraciu o Kancelarię Premiera