MEGAMOCNI

Wrocławscy niepełnosprawni mogą za darmo pojeździć gokartami

karting Wrocław

Dodano 2013-04-25 14:17:13 | Autor: Jacek Gibel

Tor kartingowy Wrocław Racing Center zakończył pierwsze testy ze swoimi gokartami, które przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Teraz osoby z niedowładem lub brakiem kończyn dolnych będą mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z technik jazdy.

Zajęcia te mają na celu m.in. wyłonienie najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w VI Pucharze WRC. To na tej imprezie po raz pierwszy w Polsce niepełnosprawni będą mogli ścigać się z osobami zdrowymi.

Na bezpłatne zajęcia oraz jazdy próbne specjalnie przygotowanym gokartem dla osób niepełnosprawnych, można zapisać się mailowo: wrc.wroclaw@gmail.com.

Ośrodek posiada nie tylko "tradycyjny" gokart przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych, ale także tandem z silnikiem 9 KM. WRC czeka już na kolejne pojazdy dla niepełnosprawnych - docelowo we flocie ma być ich pięć. W przyszłości planowane jest także stworzenie klasy niepełnosprawnych w kartingu rangi Mistrzostw Polski.

Projekt otrzymał honorowy patronat marszałka województwa dla akcji "Sprawni niepełnosprawni". Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie toru kartingowego.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/torkartingowy.eu)