MEGAMOCNI

Wrocławskie MPK bardziej przyjazne niepełnosprawnym

komunikacja tramwaje Wrocław

Dodano 2014-01-08 12:22:35 | Autor: Jacek Gibel

Od 4 stycznia na rozkładach jazdy zostały oznaczone kursy tramwajów niskopodłogowych. Przyda się to osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych, aby lepiej zaplanować podróż. Do tej pory takie znaki były tylko przy liniach autobusowych.

Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowy MPK Wrocław, mówi: Oznaczone zostaną kursy tramwajów niskopodłogowych na czterech liniach:  11, 31 Plus, 32 Plus i 33 Plus. Na razie tylu liniom jesteśmy wstanie zapewnić ciągłość składów przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest to kolejny krok, aby MPK stało się bardziej przyjazne takim pasażerom.

Niskopodłogowe składy tramwajowe to w tej chwili jedna trzecia wrocławskiej floty. Rzecznik dodaje, że każdy następny zakup MPK będzie niskopodłogowy, także tego typu pojazdów będzie w mieście przybywać.

Wbrew pozorom nie wszyscy wiedzą, że np. na liniach „plusowych” jeżdżą tramwaje dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Teraz będą to widzieć sprawdzając rozkłady jazdy - mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta.

MPK podkreśla, że chce w ten sposób zachęcać osoby niepełnosprawne do podróży komunikacją miejską. W tej chwili mogą podróżować autobusami niskopodłogowymi na praktyczniej każdej linii, bo MPK ma we flocie 85% takich pojazdów, a w tym roku dojdą kolejne. Linie tramwajowe, gdzie zapewniony jest odpowiedni tabor, są cztery.

Skrzyński podsumowuje: To dobry początek, ale sporo jeszcze przed nami do zrobienia.

(inf. własna/wroclaw.pl)