MEGAMOCNI

WSE im. ks. J. Tischnera ma już platformę dla wózków inwalidzkich

Kraków studia WSE

Dodano 2013-12-16 14:50:51 | Autor: Emil Kowalski

Studenci niepełnosprawni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (WSE) w Krakowie mogą już korzystać z wielu nowych usprawnień. Uruchomiona została platforma dla wózków inwalidzkich, która mieści się budynku przy ul. Westerplatte 11. Ponadto słuchacze mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu dla osób niedowidzących i niedosłyszących.

Studenci niepełnosprawni w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera (WSE) mogą już korzystać z wielu nowych usprawnień. Uruchomiona została platforma dla wózków inwalidzkich, która mieści się budynku przy ul. Westerplatte 11. Ponadto słuchacze mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu dla osób niedowidzących i niedosłyszących.

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera należy do przyjaznych uczelni i od kilku lat przystosowuje infrastrukturę do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zainstalowana platforma służy  do transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale także może służyć osobom, które mają problemy z przemieszczaniem się po schodach.

Również w ramach uczelni, funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Można dzięki niej, nieodpłatnie korzystać z potrzebnego sprzętu przez okres całych studiów. W wypożyczalni znajduje się 5 tabletów z możliwością powiększenia menu i liter dla osób niedowidzących, pięć dyktafonów umożliwiających nagrywanie wykładów. pięć laptopów ze specjalnym oprogramowaniem do słuchania książek, tworzenia audiobooków, oglądania filmów z lektorem, odsłuchiwania informacji ze stron internetowych i poczty e-mail.

Ponadto wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych została wzbogacona o dwa komplety głośników typu Creative Inspire S2, dyktafon cyfrowy, 8 rejestratorów cyfrowych typu Zoom H1 oraz oprogramowanie Dragon Naturally Speaking. Planuje się również zakup zdalnego mikrofonu do protez audio oraz przekaźnika typu Bluetooth do protez audio.

Inwestycje są finansowane w ramach projektu Kształcenie z Perspektywą II (w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).

info/WSE im. Tishnera