MEGAMOCNI

Współpraca integracyjna dolnośląskich szkół - konkurs

integracja szkoły Wałbrzych

Dodano 2013-06-18 13:30:10 | Autor: Emil Kowalski

I mamy kolejne wspaniałe przedsięwzięcie integracyjne. Tym razem jest to konkurs pod hasłem pod hasłem „Nie ma różnic ani barier między nami”. Organizatorem jest Fundacja „Pomocna Dłoń” w Boguszowie.

Głównymi założeniami akcji są integracja środowiska dzieci zdrowych i niepełnosprawnych trzeci rok szkolny, promocja twórczości dzieci, wzajemnego poznania, zrozumienia i zaakceptowania odmienności.

Tegoroczne kryterium konkursu polegało na wielomiesięcznej współpracy dobranych w pary szkół podstawowych oraz szkół i placówek specjalnych. Polegała ona na wspólnym organizowaniu wycieczek, wypraw do schronisk dla zwierząt, warsztaty talentów, konkursy, organizowanie różnych występów scenicznych.

Komisja konkursowa zaprosiła współpracujące ze sobą pary szkół do prezentacji efektów współpracy. Odwiedzono placówki i na podstawie nadesłanych prac i dokumentacji, zakwalifikowano wybrane do finału.

Do ścisłego finału konkursu weszły następujące zespoły współpracujące przez cały rok szkolny:

  • PSP nr 1 współpracującą z PSP nr 3 w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze;
  • Szkoła Podstawowa nr 3 współpracująca ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Ząbkowicach Śl.;
  • Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Publicznych w Krzeszowie oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 30 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Wałbrzychu;
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu;
  • Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Złotoryi;
  • Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bielawie;
  • Szkoła Podstawowa w Długopolu Dolnym oraz Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Długopolu Zdroju.

Gala finałowa odbędzie się 19 czerwca w Hotelu Camelot w Szczawnie – Zdroju. Wtedy to zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu. Podczas uroczystości, obecni będą przedstawiciele wszystkich szkół, biorących udział. Zwycięzcom, zostaną przyznane cenne nagrody. 

info. własne/Tygodnik Wałbrzyski