MEGAMOCNI

"Wstań i jedź". Ogólnopolski Konwój Rowerowy

dystrofia kolarstwo konwój rowerzyści

Dodano 2013-03-20 12:18:33 | Autor: Jacek Gibel

Łukasz Krasoń ma 24 lata i cierpi na dystrofię mięśniową. Musi poruszać się na wózku inwalidzkim, jednak nie traci pogody ducha i pragnie pokazać innym, że niepełnosprawność wcale nie musi oznaczać bezczynności. Cel zorganizowanego przez niego Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego pt. "Wstań i Jedź" jest prosty: pokazać innym, że można pokonywać swoje ograniczenia.

Żona Łukasza i jedna z inicjatorek konwoju, Małgorzata, mówi: Chcemy wyruszyć 10 lipca z Wrocławia i odwiedzić sześcioosobową grupą 14 miast, pokonując 2,5 tysiąca kilometrów. Metą także będzie Wrocław, do którego zamierzamy przyjechać 21 lipca, w przeddzień 25 urodzin Łukasza. Po drodze będziemy zatrzymywać się w wybranych miastach, w których w miejscach publicznych zorganizujemy spotkania.

Łukasz opowiadać będzie o swoim życiu i tym, jak zaraża uśmiechem innym. Liczy na to, że do ekipy dołączać będą kolejni rowerzyści.

"Drużyna Rowerowa" odwiedzi: Wrocław, Opole, Częstochowę, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawę, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Trójmiasto, Szczecin i Poznań. Z konkretną trasą i kalendarium planowanego przejazdu można zapoznać się na stronie wstanijedz.pl. Tam też można na bieżąco, za pomocą nadajnika GPS śledzić, gdzie w danym momencie znajduje się konwój, a także zapoznać się z minipamiętnikiem z wyprawy.

W konwoju oczywiście pojedzie też sam Łukasz. Będzie siedział w specjalnej gondoli z przodu roweru i pedałował razem z "właściwym" rowerzystą. Taki bicykl ma powstać za około 6 tys. złotych.

Jedynym warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest zarejestrowanie się i przekazanie dowolnej kwoty na cel charytatywny, czyli zakup rowerów (podobnych do tego na jakim ma jechać Krasoń) osobom, które nie mogą same ruszyć na wycieczkę rowerową. Bilet będzie można rezerwować poprzez stronę internetową lub bezpośrednio przed spotkaniem w konkretnym mieście. Wpłat na rzecz wyprawy można dokonywać na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/wstan-i-jedz.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/mmwarszawa.pl)