MEGAMOCNI

Wszystkie Barwy Kultury - wystawa w placówce Banku WBK

Dzieci kultura sztuka Wadowice

Dodano 2014-03-26 10:08:26 | Autor: Jacek Gibel

Czy mają Państwo ochotę na odwiedzenie niecodziennej wystawy? - pyta na swojej stronie Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach. - Jest okazja. Od 1 do 22 kwietnia w I Oddziale Banku Zachodniego WBK, na ul. Westerplatte 18 w Wadowicach zostaną zaprezentowane zdjęcia i prace dzieci niepełnosprawnych powstałe w wyniku realizacji projektu "Wszystkie Barwy Kultury".

Stowarzyszenie przy współpracy z Bankiem Zachodnim WBK chce pokazać szerszemu gronu prace niepełnosprawnych podopiecznych. W tym celu zorganizowana została nietypowa ekspozycja, którą będzie można obejrzeć w placówce banku.

Niepełnosprawni podopieczni stowarzyszenia korzystali w ferie z nowatorskich zajęciach plastycznych z wykorzystaniem malarstwa, kolażu, rzeźby w glinie oraz fotografii.

Dzieci na zajęciach integrowały się środowisku rówieśniczym, kształtowały wyobraźnię i uwrażliwiały na sztukę. Na kwietniowej wystawie będzie można zobaczyć efekty tych działań.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK.

zdj. dacszanse.pl

(inf. własna/dacszanse.pl)