MEGAMOCNI

Wybierz się do Pragi z innymi niepełnosprawnymi!

Czechy Praga turystyka_niepełnosprawnych wyjazdy

Dodano 2013-09-13 14:36:38 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja Podróże bez Granic, organizuje kolejny wyjazd dla osób niepełnosprawnych. Tym razem, celem będzie odkrywanie uroków Pragi Czeskiej - będzie można podziwiać jej architekturę, ale także będzie można poznać znakomitości smakowe tego miasta. Udział weźmie mała, kameralna grupa 14 osób, w tym 10 osób z niepełnosprawnością. Termin wyjazdu to 30.10 – 4.11, a w samej Pradze spędzimy pełne cztery dni.

Podczas zwiedzania, uczestnicy odkryją wszystkie jej zakamarki, a po powrocie tradycyjnie zostanie napisany raport z naszych obserwacji w postaci przewodnika dostępności, który będzie już trzecim przewodnikiem Podróży bez Granic po stolicach europejskich!

Co tym razem będzie w wyjeździe innego niż w standardowych wycieczkach?

  • Mieszkamy w hostelu (nie hotelu), choć hostel jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnością, nowoczesny oraz położony w samym sercu Pragi,
  • Jedziemy nocnymi pociągami (kuszetką) i sprawdzamy czy da się odkrywać Pragę na piechotę,
  • Testujemy czeskie browary zarówno pod katem kulinarnym jak i piwnym,
  • Tworzymy aktywny, zgrany zespół i „kumpelską” atmosferę!

Celem Fundacji jest propagowanie turystyki osób z niepełnosprawnością oraz podejmowanie działań mających na celu zwiększenie obecności i aktywności osób z niepełnosprawnością w życiu społecznym i publicznym. Dzięki organizowanym podróżom, Fundacja wydaje przewodniki po stolicach europejskich dla niepełnosprawnych.

Bliższe informacje oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem:

http://podrozebezgranic.pl/kolejny-cel-podrozy-bez-granic-praga/