MEGAMOCNI

Wydarzenie artystyczne "JESTEŚMY" z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Dodano 2013-08-20 07:38:27 | Autor: Emil Kowalski

4 września 2013 roku będzie obchodzony w Poznaniu Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tej okazji Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka" oraz Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu organizują wydarzenie artystyczne "JESTEŚMY". Honorowym patronatem tej imprezy jest Prezydent Miasta Poznania.

W programie: koncert dedykowany osobom z mózgowym porażeniem dziecięcym, Ich opiekunom, rodzinom, przyjaciołom i wolontariuszom podczas którego odbędzie się prawykonanie utworu Piotra Orlińskiego pt: "FONEMOFONIA", skomponowanego specjalnie na tę okazję, z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia (Grupa Żurawina Djembe).

Powstanie i prawykonanie utworu dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Podczas koncertu ogłoszone zostaną nazwiska laureatów konkursu plastycznego "Mój świat" a zwycięzcom zostaną wręczone nagrody. Tego dnia odbędzie się również VII Jesienny Wernisaż twórczości podopiecznych Dziennego Ośrodka Terapeutycznego "Żurawinka".

Forma obchodów Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego ma na celu ukazanie potencjału osób żyjących z uszkodzeniem mózgu, a dzięki pomocy i udziałowi firmy HARPO (partner wydarzenia) zaprezentowane zostaną również technologie wspomagające komunikowanie się osób z mpd.

Wydarzenie ma charakter jubileuszowy ponieważ Stowarzyszenie w roku 2013 kończy 20 lat swojej działalności.

Więcej aktualności: https://www.facebook.com/events/534953749887848/

Kontakt: zurawinka@zurawinka.pl oraz pod nr tel. 61/8302-590

więcej na - zurawinka.pl