MEGAMOCNI

Wykorzystywali seksualnie niepełnosprawną nieletnią

Dzieci policja przestępstwa sąd Słupsk

Dodano 2014-06-06 10:23:18 | Autor: Jacek Gibel

Prokuratura w Słupsku prowadzi postępowanie przeciwko czterem mężczyznom oskarżonym o wykorzystywanie seksualne niepełnosprawnej intelektualnie 14-latki. Trzem z nich grozi do 12 lat pozbawienia wolności, czwarty - z racji młodego wieku - będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Z relacji dziewczynki wynikało, że do przestępstwa dochodziło, gdy matka zabierała ją do domu swojej koleżanki. Przez dwa lata trzej bracia w wieku od 24 do 38 lat, a także nieletni syn jednego z nich, wykorzystywali seksualnie nastolatkę.

Dziewczyna o wszystkim opowiedziała kuratorom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, do którego uczęszczała.

Od lata 2012 roku do niemal końca 2013 roku trzej bracia i nieletni syn jednego z nich wykorzystywali seksualnie nastolatkę. Nakłaniali niepełnosprawną intelektualnie dziewczynę do odbywania stosunków i innych czynności seksualnych - powiedział Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Dwaj oskarżeni trafili już do aresztu, trzeci jest poszukiwany przez policję.

Jak mówi psychiatra Jarosław Kaczmarek: Jest to przestępstwo szczególnie godne potępienia. Czternastolatka nie zdawała sobie sprawy z tego co robi. Mężczyźni wykorzystując jej naiwność nadużyli jej zaufania do osób dorosłych.

Do winy przyznał się do tej pory tylko jeden mężczyzna, jednak prokuratura jest pewna, że przestępstwo popełniła cała czwórka.

Nastolatkę przebadali biegli psychiatrzy i jednoznacznie stwierdzili, że nie ma ona skłonności do konfabulowania. Pokrzywdzona złożyła też obszerne zeznania w których bardzo dokładnie opisuje wszystkie czyny których dopuścili się mężczyźni i nastolatek - dodaje Korycki.

Oskarżonym o pedofilię mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

zdj. policja.pl

(inf. własna/gazetakaszubska.pl)