MEGAMOCNI

Wypożycz czekoladową fontannę!

pomoc praca spółdzielnie

Dodano 2013-10-30 13:48:15 | Autor: Emil Kowalski

Chcesz wypożyczyć czekoladową fontannę? Odwiedź Spółdzielnię Socjalną „Sami Sobie” w Stalowej Woli. Innowacyjna Spółdzielnia Socjalna SAMI SOBIE to szczególne dziecko Inkubatora Technologicznego jaki funkcjonuje w tym mieście.

Zakład tworzy 10 osób, które do niedawna były bezrobotne. Główny cel to m.in. pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w codziennych czynnościach, a także ich aktywizacja. Spółdzielnia rozpoczęła działalność w tym miesiącu i nawiązuje do historycznego już ośrodka, który powstał przed 1939 rokiem.

Spółdzielnia działa na rzecz ludzi z powiatu stalowowolskiego i oferuje pakiet usług dla osób starszych i niepełnosprawnych. Prezesem „Sami Sobie” jest Marta Gromysz.

Wśród propozycji usług Spółdzielni jest jest pomoc w podawaniu posiłków osobom starszym i niepełnosprawnym, realizacja recept, mycie okien, sprzątanie mieszkań, drobne prace remontowe, pielęgnacja ogródka, opieka nad grobami bliskich, a także towarzyszenie swoim podopiecznym w wolnym czasie. Ponadto spędzanie czasu pod względem zdrowotnym i rehabilitacyjnym wraz z podopiecznymi.

Stowarzyszenie prowadzi też kuchnię z której można korzystać, zamówić katering a także wypożyczyć wspomnianą fontannę czekoladową.

Spółdzielnia „Sami Sobie”, mieści się przy ul. Kwiatkowskiego 9 w Stalowej Woli.

info. własne/stalowka.net