MEGAMOCNI

Wyprawa niepełnosprawnych "Równość i Godność" - ekipa się powiększy!

akcje Czersk godność Ocypel Osieczna Skórcz Szlachta

Dodano 2013-06-29 08:23:15 | Autor: Emil Kowalski

I mamy weekend a nasi podróżnicy, dzisiaj w 6-tym (29 czerwca) dniu wyprawy, zawitają do miast Czersk – Szlachta - Osieczna – Ocypel - Skórcz. Akcja jest coraz głośniejsza i w całej Polsce, przybywa wydawców portali, czasopism, które publikują informacje na temat „Równość i Godność”.

Jak się okazało, akcja „Równość i Godność” staje się nie lada wyczynem. Ekipa od samego początku, liczyła się, że pokonanie takiej długiej drogi, nie będzie prostym zadaniem. Tym bardziej, że jak wszyscy wiemy, są to osoby niepełnosprawne. Pomimo, że to zahartowani sportowcy, to wysiłek jaki codziennie ponoszą, powoduje, że wieczorami brakuje sił. I tak też było wczoraj. 

Przemawia podczas spotkania w "Bratku" (Barlinek 24 czerwca)

Są potwornie zmęczeni, wszystko dłużej trwa i ten tydzień był egzaminem oraz testem wytrwałości dla nich” – mówi, podczas porannej rozmowy telefonicznej z nami Pan Tadeusz Miszczak, sekretarz. „Wczoraj nawet nie rozmawialiśmy zbyt długo, musieli odpocząć” – dodaje.

Jednak to w żaden sposób nie odbiera determinacji uczestnikom i dzisiaj są gotowi na dalszą podróż.

Dowiedzieliśmy się również, że ekipa „Równość i Godność” powiększy się o pilota, który będzie wyznaczał trasę oraz dodatkową osobę mi.in. do pomocy przy noszeniu sprzętu rehabilitacyjnego uczestników. Prawdopodobnie już od 15 lipca, wyruszą wspólnie w dalszą trasę. 

Dzisiaj pokonają w sumie 70 km. Planowane są dwa dłuższe postoje. W Czersku zatrzymają się w godzinach od 09:30 do 11:00 oraz odwiedzą Ocypel w okolicach godz. 14:00 do 15:00. Zapewne tam zjedzą obiad, po czym wyruszą do Skórcza, gdzie przenocują.

Jak zawsze, pozdrawiamy naszych bohaterów i trzymamy kciuki za powodzenie akcji a szczególnie życzymy aby wszystkie cele, zostały zrealizowane.

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij

Emil Kowalski