MEGAMOCNI

Wyprawa "Razem na Szczyty"

góry Śnieżka

Dodano 2013-07-04 13:46:19 | Autor: Jacek Gibel

Po raz siedemnasty grupa niepełnosprawnych osób, wspomagana przez wolontariuszy, rusza w góry. Tym razem celem wyprawy jest Śnieżka.

Wyprawa odbędzie się 6 lipca. Jest to jeden z etapów projektu "Razem na szczyty", objętego patronatem Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Jego celem jest zdobycie aż 28 polskich szczytów - Korony Gór Polski. Po raz pierwszy w tego typu wyprawie wezmą udział osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Na Śnieżkę wyruszy 13 niepełnosprawnych osób, w większości poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dla wielu z nich udział w takim wyjeździe jest jedyną okazją na znalezienie się w górach, ale także na przełamanie własnych słabości i barier.

Warto więc pomóc innym realizować takie marzenia - mówi Dariusz Chmaj, podopieczny Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

W wyprawie weźmie też udział Martynka Karbowska, dziesięciolatka z Brodnicy koło Torunia, o której pisaliśmy już na naszym portalu. Martynka urodziła się bez obu nóg. Aby pomóc jej w zakupie nowych protez, pod koniec maja Fundacja Jaśka Meli i Polskie Stowarzyszenie Edukacyjne w Dublinie zorganizowało wyprawę do Wicklow National Park w Irlandii. Wtedy udało się zebrać jednak tylko część potrzebnej kwoty.

Wyprawa na najwyższy szczyt Karkonoszy to jeden z 24 wyjazdów realizowanych w ramach projektu "Razem na szczyty" objętego patronatem Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W ramach trwającego trzy lata programu osoby niepełnosprawne ruchowo i sensorycznie mają zdobywać najwyższe szczyty pasm górskich. Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej razemnaszczyty.pl.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/gazeta.pl)