MEGAMOCNI

Wyprawa "Równość i Godność" - były problemy ale los im sprzyja!

Barwice Czarne godność Kołodziej równość Rzeczenica Szczecinek wyprawa

Dodano 2013-06-27 08:57:43 | Autor: Emil Kowalski

Uczestnicy wyprawy „Równość i Godność”, są już w trasie. To 4-ty dzień akcji. Wyjechali po godzinie 8:00 i jak nas poinformował sekretarz Tadeusz Miszczak, dzisiaj pogoda bardziej dopisuje. Przed nimi trasa przez Szczecinek, potem zawitają do miejscowości Czarne, i na końcu Rzeczenica, gdzie podróżnicy zostają na noc.

Dłuższy okres (pomiędzy godz. 10:00 a 12:00) postoju wyprawy, planowany jest w Szczecinku i w miejscowości Czarne (między 14:00 a 17:00). Mamy nadzieję, że nic tych planów nie pokrzyżuje. Tym bardziej, że wczoraj, jak nas informuje Pan Tadeusz z którym rozmawialiśmy telefonicznie dzisiaj pod godz. 8:00, był problem z noclegiem.

Okazało się, że Barwice nie przygotowały się odpowiednio do przyjęcia wyprawy i jej uczestnicy musieli szukać innego miejsca noclegowego. Los jednak sprzyja bohaterom akcji „Równość i Godność”. Znalazła się Pani, która udostępniła im miejsca w swoim gospodarstwie agroturystycznym "Monika & Radek" państwa Niechwiadowicz. Właściciele ośrodka, znajdującego się 8 km od Barwic, byli bardzo uprzejmi i sympatyczni. Wszyscy zostali gorąco przyjęci a specjalnie dla Pani Teresy Pruskiej-Kołodziej (wielokrotna Mistrzyni Polski w konkurencjach rzutowych) , która porusza się na wózku inwalidzkim, przygotowano specjalne miejsce z podjazdem.

A poza tym, jak się ostatecznie okazało, małym problemem był, słaby zasięg telefonów komórkowych, na co uczestnicy narzekali. Cała ekipa chwali serdeczność ludzi, jakich napotykają podczas swoich postojów.

A tak dla przypomnienia, film ze startu wyprawy:

I co najważniejsze - wszyscy czują się doskonale i dopisuje im uśmiech i humor :)

Cały czas jesteśmy w kontakcie z ekipą wyprawy i czekamy na dalsze informacje o których od razu napiszemy.

W imieniu ekipy „Równość i Godność”, wszystkich serdecznie pozdrawiamy. 

Emil Kowalski

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij