MEGAMOCNI

Wyprawa "Równość i Godność" - mają za sobą półmetek

godność wyprawy

Dodano 2013-07-17 11:10:46 | Autor: Emil Kowalski

Bohaterowie „Równość i Godność”, cały czas wytrwale pokonują kolejne kilometry wyprawy dookoła Polski. Mają za sobą półmetek trasy czyli prawie 1300 km. Cały czas podczas swoich postojów w poszczególnych miejscowościach, skutecznie przedstawiają swoją ideę i zbierają podpisy pod petycjami.

Wciągu ostatnich 7 dni odwiedzili kilkanaście mniejszych i większych miejscowości m.in.: Ostrów Mazowiecka, Małkinia, Międzyrzec Podlaski, Biłgoraj. W dniu dzisiejszym wyruszyli w trasę Szczebrzeszyn - Zwierzyniec – Biłgoraj – Tarnogród.

Ekipa zapowiada połączenie sztafety z Knurowa z wyprawą „Równość i Godność”, która to będzie zmierzała na Przystanek Woodstock. Planowane jest spotkanie 3 sierpnia w Kostrzynie a po dotarciu mają wspólnie cieszyć się na Głównej Scenie Przystanku Woodstock. Obecnie trwają przygotowania do tego wspaniałego spotkania i rozmowy w bardzo życzliwej atmosferze między Bogdanem Leśniowskim - organizatorem sztafety, a Tadeuszem Miszczakiem - sekretarzem wyprawy.

Zapraszamy także do wysłuchania reportażu radiowego na temat Woodstock i wyprawy „Równość i Godność” http://www.zachod.pl/radio-zachod/serwis-informacyjny/region/rownosc-i-godnosc-na-woodstocku/ .

A już niebawem dołączy do wyprawy Martyn Sibley 29 latek z Londynu, który rok temu – po pięciu latach pracy jako fundraiser w dużej organizacji pozarządowej – rozpoczął pracę na własny rachunek. Założył przedsiębiorstwo społeczne, magazyn internetowy „Disability Horizons” (disabilityhorizons.com), prowadzi agencję mediów społecznościowych, która działa dla organizacji zajmujących się sprawami osób z niepełnosprawnością, wdraża programy e-learningowe. Z tego się utrzymuje. Jak mówi, nie są to kokosy, ale na życie wystarcza.

Martyn jest też mówcą motywacyjnym. Powtarza, że jego celem jest inspirowanie, informowanie i zmienianie świata wokół problematyki niepełnosprawności.

- „Chcę wspierać inne osoby z niepełnosprawnością, chcę też edukować innych członków społeczeństwa, dlaczego nie powinni tych osób wykluczać” – mówi na http://rig-wyprawa.blogspot.com/ .

Martyn Sibley, przesłał również pozdrowienia dla członków wyprawy:

A z ekipą wyprawy pożegnał się dotychczasowy pilot Antoni Nowakowski, któremu wszyscy uczestnicy bardzo podziękowali i życzyli wszystkiego dobrego. Jego obowiązki przejęła Pani Wanda Elżbieta Szuma, wolontariuszka, absolwentka Uniwersytety Wrocławskiego i dyrektor wielu instytucji administracyjnych i służby zdrowia.

Do wyprawy dołączył kolejny uczestnik, prezes Gorzowskiego Regionalnego Stowarzyszenia Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Jerzy Wernerowski, który zajmuje się wszystkim sprawami technicznymi. 

Życzymy całej ekipie "Równość i Godność" wielu niezapomnianych chwil!

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij