MEGAMOCNI

Wyprawa "Równość i Godność" - osiągnęli swój cel!

godność Gorzów równość wyprawa

Dodano 2013-08-07 09:03:11 | Autor: Emil Kowalski

4 sierpnia to historyczny dzień dla uczestników wyprawy „Równość i Godność”. To również dzień w którym ziściły się marzenia ekipy tej wyprawy. W Lubniewicach zakończyli podróż dookoła Polski podczas której pokonali aż 2800 km! Był to ostatni przystanek na trasie.

Tam zostali przywitani na rynku przez Tomasz Jaskułę, burmistrza Lubniewic. Po południowej wizycie w tej miejscowości, ekipa wyruszyła już na ostateczny finał w Gorzowie Wlkp. Czyli do miasta w którym wszystko się zaczęło.

Zdjęcie pamiątkowe z Lubniewic, rig-wyprawa.blogspot.com

Łącznie w całej Polsce, odwiedzili 96 miejscowości. Wszędzie przedstawiali swoje postulaty i opowiadali o barierach z jakimi muszą sobie radzić niepełnosprawni. Zbierali podpisy po petycją, za pomocą której będą walczyć o prawa osób niepełnosprawnych. Średnio na jeden dzień, pokonywali trasę liczącą 66 km.  

Małgorzata Korzeniowska, medalistka w łucznictwie, Teresa Pruska – Kołodziej, mistrzyni Polski w konkurencjach rzutowych, Bogusław Nowak – były żużlowiec i Martin Siblay z Londynu, zaprzyjaźniony z gorzowskim Towarzystwem Walki z Kalectwem. W takim oto składzie, w niedzielę zostali przywitani przez Gorzowian. Tam na placu koło Katedry, członkowie wyprawy opowiedzieli o swoich przeżyciach i wrażeniach, które im towarzyszyły podczas spotkań z wieloma ludźmi, przedstawicielami władz poszczególnych regionów, działaczami charytatywnymi, artystami i wielu innymi.

Wszystkie dokumenty zebrane przez uczestników wyprawy zostaną przekazane do rzecznika praw obywatelskich, Komisji Sejmowej Spraw Społecznych Kancelarii Premiera i Prezydenta RP, rzecznika praw dziecka, Ministerstwa Sportu i Turystyka i Pełnomocnika Rządu ds. Równości. 

Przeczytaj wszystkie relacje z wyprawy - TUTAJ