MEGAMOCNI

"Wystawa Marzeń" w radomskiej szkole

Dzieci kultura Radom sztuka

Dodano 2013-11-15 08:51:49 | Autor: Jacek Gibel

Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" w Radomiu, prowadzące Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych, zajmuje się pomocą i wspieraniem dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Niedawno w szkole zorganizowana została ciekawa sesja zdjęciowa przedstawiająca uczniów oraz ich marzenia.

Zdjęcia zostały pokazane w Radomiu pod hasłem "Wystawa Marzeń".

Na fotografiach, zaplanowanych tak, by nie było widać niepełnosprawności ani cierpienia, dzieci wcieliły się w role, o których mogą tylko pomarzyć - kosmonauty, nurka czy surfera. Wystarczyła płachta materiału i pospolite przedmioty - baloniki, poduszki czy kamyki. W ten sposób powstała cała wystawa.

W zorganizowaniu sesji fotograficznej pomogła firma ArtMotion.

 

Nasi podopieczni przedstawieni są w pozach, o których mogą faktycznie tylko pomarzyć - powiedział Krzysztof Łyżwiński, dyrektor Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu. - Większość dzieci nie porusza się samodzielnie i porozumiewa się z nami za pomocą komunikacji alternatywnej . Ta sesja nie miała być tylko odpowiedzią na potrzeby naszych uczniów, ale także sygnałem wypuszczonym w świat. Efekt naszej pracy jest obecnie zaprezentowany przed Urzędem Miejskim na Żeromskiego, ale wystawa będzie wędrować po Radomiu i mamy nadzieję trafi do bardzo dużej grupy odbiorców. "Na pierwszy rzut oka nie widać, co kocham” - to tytuł wystawy i powód do refleksji. Wierzę, że wystawa będzie pozytywnie odebrana przez mieszkańców Radomia.

Stowarzyszenie "Budujemy Przystań" powstało w 2011 roku. Od 2012 roku prowadzi Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Specjalnych w Radomiu, mieszczący się w budynku dawnego internatu Szkół Agrotechniczych przy ulicy Wośnickiej 125.

zdj. budujemyprzystan.org

(inf. własna/budujemyprzystan.org)