MEGAMOCNI

Wystawa prac w olsztyńskim ratuszu

kultura Olsztyn sztuka wystawa

Dodano 2014-06-17 10:10:12 | Autor: Jacek Gibel

W poniedziałek w olsztyńskim ratuszu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce. Ekspozycję zatytułowaną "Kolorowy świat" można będzie oglądać do 27 czerwca.

W Warsztatach Terapii Zajęciowej uczestniczą dorośli niepełnosprawni, kształtując swoje umiejętności między innymi lepienia z gliny, rzeźbienia, tkania czy szycia. Greckie wazy i namalowane na papierze autoportrety, zaprezentowane w ratuszu, to tylko część ich twórczości.

Nie zabierajcie tych obrazów zbyt szybko, są warte zobaczenia przez jak najwięcej osób - mówiła na otwarciu ekspozycji Ewa Bertrand-Zbierska, dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej Urzędu Miasta Olsztyna.

Z wystawy cieszyli się i podopieczni, i ich rodziny.

Ten wazon jest grecki - mówi jedna z podopiecznych ośrodka, 28-letnia Monika. - Fajnie się go robiło, tylko długo. Ile? Nie pamiętam, ale jest piękny.

Te warsztaty to wspaniała sprawa - dodaje mama Marty z zespołem Downa. - Nasze dzieci mają szansę wyjść z domu, robić coś co lubią, spotykać się z rówieśnikami. I jeszcze ich prace są pokazywane szerszej publiczności.

Jak mówi przewodnicząca Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, zaprezentowana w Olsztynie wystawa jest kolejnym dowodem na to, że również osoby niepełnosprawne mogą być utalentowane. Należy tylko wykorzystać ich predyspozycje w odpowiedni sposób.

Wystawa "Kolorowy świat" potrwa do 27 czerwca. Oglądać ją można na II piętrze ratusza (Pl. Jana Pawła II).

(inf. własna/olsztyn24.com)