MEGAMOCNI

Wystawa prac w sandomierskim Zamku

kultura malarstwo Sandomierz sztuka wystawa

Dodano 2014-02-25 13:22:37 | Autor: Jacek Gibel

W sandomierskim Zamku odbył się wernisaż wystawy stanowiącej podsumowanie warsztatów plastycznych dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty noszące tytuł "Peonie, łubiny, floksy…” opierały się na wystawie "Malarstwo Żydów polskich okresu międzywojennego” przygotowanej w ramach Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu.

Wysoko oceniam prace uczestników warsztatów. Są wśród nich niemal profesjonale prace, jedna z nich to fachowo wykonana kopia, z zachowaniem wszelkich kanonów malarskich. Jestem pod wrażeniem. Jednak nie poziom jest najważniejszy. Te prace powstawały nieraz z wielkim wysiłkiem. Czasami postawienie kreski było wyzwaniem. Obserwowałem determinację autorów, a potem radość z efektów - powiedział Piotr Ławrowski z Muzeum Okręgowego.

W warsztatach wzięły udział placówki dla osób niepełnosprawnych z całego regionu - głównie Środowiskowe Domy Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Większość wykonanych w czasie warsztatów prac to rysunki, nie zabrakło jednak i trudniejszych technik - akwareli czy tempery. W trakcie wernisażu odbyło się także wręczenie dyplomów dla przedstawicieli placówek i najlepszych autorów.

Wystawa będzie pokazywana w sandomierskim Zamku do 7 marca.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/echodnia.pl)