MEGAMOCNI

X Mityng Pedro's Cup już 31 stycznia w Bydgoszczy

Bydgoszcz lekkoatletyka mityng PedrosCup

Dodano 2014-01-15 09:19:41 | Autor: Emil Kowalski

31 stycznia, hala w Łucznice w Bydgoszczy – odbędzie się X Mityng Pedro's Cup. Początek zapowiedziano o godz. 17:00. Podczas zawodów będą rywalizować sportowcy niepełnosprawni.

To dla osób niepełnosprawnych uprawiających sport nowa okazja, bowiem nie mają oni sezonu halowego w lekkoatletyce. W pchnięciu kulą wystąpi nasz brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Tomasz Rębisz. Ponadto wystartują także panie w skoku w dal. Będzie to rywalizacja w różnych kategoriach niepełnosprawności. Obie te konkurencje na pewno przyciągną uwagę kibiców i dostarczą wiele emocji.

Główną atrakcją całych zawodów, będzie konkurs rzutu młotem z udziałem medalistów olimpijskich i mistrzostw świata Anity Włodarczyk (Skra Warszawa), Pawła Fajdka (Zagros Zamość) i Szymona Ziółkowskiego (AZS OS Poznań). Pierwszy raz w hali Łuczniczka będą skakać wzwyż i w dal lekkoatletki, a ponadto – tradycyjnie już – rozegrane zostaną konkursy pchnięcia kulą i skoku o tyczce. Także w pchnięciu kulą zapowiada się dużo emocji z Tomaszem Majewskim na czele. W skoku o tyczce zobaczymy złotego medalistę z Londynu Francuza Renarda Lavillenie i naszego Łukasza Michalskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Przewidziano też kilka innych rywalizacji w skoku o wzwyż kobiet, w skoku w dal kobiet, skok o tyczce Pań i Panów.

Transmisja na żywo 31 stycznia w TVP 2 o godz. 18:45.

Info – pedroscup.pl