MEGAMOCNI

X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Bydgoszcz igrzyska olimpiada

Dodano 2014-01-16 08:12:23 | Autor: Emil Kowalski

W Bydgoszczy zostaną zorganizowane X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Miasto chce tworzyć swój dobry wizerunek sportowy i dlatego podjęto taką decyzję. 

Impreza sportowa będzie trwała pięć dni, od 22 do 26 sierpnia br. W Bydgoszczy będzie około 2,5 tys. uczestników X OLIOS, w tym 1,5 tys. zawodników. Zmagania sportowe będą toczyły się na stadionie Zawiszy, HW-S Łuczniczka, hali w Osielsku i w szkole mistrzostwa sportowego. Swoje zmagania niepełnosprawni sportowcy będą toczyć w lekkiej atletyce, gimnastyce, piłce nożnej, tenisie ziemnym i stołowym, kolarstwie, pływaniu.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i Bogusław Gałązka, dyrektor Generalnego Komitetu Wykonawczego Olimpiady Specjalne Polska podpisali wczoraj tj. 15 stycznia, list intencyjny w tej sprawie.

Podczas spotkania, apelowali o liczny udział kibiców w tej imprezie. Liczą na dużą frekwencję. Podczas sierpniowych zawodów zostanie wytypowana reprezentacja na XV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.

express.bydgoski.pl