MEGAMOCNI

X Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - dzien II

igrzyska Korea niepełnosprawni

Dodano 2013-01-31 10:13:31 | Autor: Jacek Gibel

Za nami kolejny dzień zmagań niepełnosprawnych sportowców w Pyeongchang. Największe sukcesy nasi sportowcy odnieśli w narciarstwie alpejskim, gdzie Paweł Gredka wygrał kwalifikacje, a czwarte miejsca zajęli Monika Gil i Patryk Czaplicki.

Wyniki drugiego dnia zawodów:

Łyżwiarstwo szybkie:
777m

Kobiety:
1. Ina Hyun (Korea) 1:25.87
2. Jihye Lee (Korea) 1:29.65
3. Seungmi Kim (Korea) 1:29.85
...
12. Marta Wullert 1:58.66
29. Bożena Wojda 3:01.01

Mężczyźni:
1. Jinho Lee (Korea) 1:23.53
2. Nanhyoung Kim (Korea) 1:28.50
3. Johannes Brunink (Holandia) 1:28.66
...
16. Szymon Jankowski 1:47.48
31. Adam Szymko 2:10.78
47. Paweł Menducki 2:49.59

1000m

Kobiety:
1. Jihye Lee (Korea) 1:51.53
2. Heynjee Lee (Korea) 1:55.68
3. Kathryn Saunders (Kanada) 1:56.02

7. Marta Wullert 2:33.62
18. Bożena Wojda 3:47.04

Mężczyźni:
1. Jinho Lee (Korea) 1:50.05
2. Stephen Graham (Kanada) 1:50.70
3. Jwaheon Yun (Korea) 1:51.66
...
12. Szymon Jankowski 2:21.70
25. Adam Szymko 2:55.22
28. Paweł Menducki 3:14.88

Biegi narciarskie:
50m stylem klasycznym

Kobiety:
1. Irina Tiszczenko (Rosja) 0:13.69
2. Kristina V Turdijewa (Kazachstan) 0:15.59
3. Minhee Park (Korea) 0:15.83
...
18. Justyna Wasiluk 0:32.29

Mężczyźni:
1. Denis Mazarenko (Rosja) 0:11.00
2. Junyong Guen (Korea) 0:11.36
3. Minjong Sin (Korea) 0:11.42
...
14. Artur Kosior 0:16.00

500m stylem dowolnym

Kobiety:
1. Maria Nerusz (Rosja) 2:35.55
2. Moonika Raag (Estonia) 2:35.60
3. Kyunga Woo (Korea) 3.03.27
...
7. Renata Wojciechowska 3:35.00
14. Monika Popiołek 4:26.73

Mężczyźni:
1. Stanisław Czerenkow (Rosja) 1:42.57
2. Jewgienij O Rudnicki (Kazachstan) 2:14.35
3. Iwan V Ostrecow (Kazachstan) 2:29.65
...
5. Kamil Bajko 2:40.00
23. Adam Pikul 4:15.17

Bieg w rakietach śnieżnych:
200m

Kobiety:
1. Piroska Csontos (Węgry) 0:37.30
2. Nga Man Ha (Hongkong) 0:40.82
3. Hana Jabri (Tunezja) 0:43.83
...
55. Anna Goliczewska 1:15.66
74. Zofia Porwich 1:35.65

Mężczyźni:
1. Blaine J. Schulz (USA) 0:32.79
2. Talea Alyami (Arabia Saudyjska) 0:32.98
3. Chedli Marwen Awled Ali (Tunezja) 0:33.01

34. Paweł Kucabiński 0:40.07
85. Krzysztof Czachor 0:54.74

Hokej halowy:

Polska – Maroko 5:1
Polska – Kanada Zachodnia 2:3

Narciarstwo alpejskie:
Supergigant – średnio zaawansowani

Kobiety:
1. Andrea Wahlgren (Szwecja) 0:35.29
2. Elvira Sobak (Chorwacja) 0:35.70
3. McKenzie McNamara (USA) 0:37.12
...
4. Monika Gil 0:38.90
18. Sabina Czernic 0:43.77

Mężczyźni:
1. Paweł Gredka 0:32.88
2. Marco Osterroth (Niemcy) 0:35.13
3. Bryce Fuller (Australia) 0:35.27
...
4. Patryk Czaplicki 0:35.45
10. Dawid Kujawowicz 0:37.97
12. Konrad Chołodecki 0:38.44
20. Adrian Formas 0:40.43

Supergigant – zaawansowani

Kobiety:
1. Nadieżda Erokina (Rosja) 0:36.25
2. Stephanie Savard (Kanada) 0:37.14
3. Nicole Harris (Australia) 0:37.60
...
34. Maria Ogińska 1:01.23