MEGAMOCNI

X Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - V dzień zawodów

igrzyska Korea niepełnosprawni

Dodano 2013-02-04 11:07:23 | Autor: Emil Kowalski

Po niedzielnych zmaganiach, nasi utalentowani sportowcy niepełnosprawni mają w swoim dorobku 31 medali. W niedzielnych zawodach zaprezentowali się łyżwiarze szybcy na dystansie 1000 m. Starty przyniosły kolejne medale:

Srebro zdobył Adam Szymko (Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Podlaskie), a z brązem do Polski wrócą Marta Wullert (Oddział Regionalny OS Śląskie) i Paweł Menducki (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie). W sumie nasi łyżwiarze szybcy z Korei przywiozą 12 medali: trzy złote, cztery srebrne i pięć brązowych.

Startują również hokeiści, którzy także mają szanse na medal. Rywalizują z reprezentacjami USA i RPA. Dwumecze z tymi drużynami przegrali ale dzisiaj zagrają z drugą drużyną w swojej grupie - USA. Zwycięzca tego meczu zmierzy się we wtorek w finale z RPA, a przegrany wróci z Korei z brązowym medalem.

Startowali również w slalomie gigancie – medal złoty - Maria Ogińska (Oddział Regionalny OS Wielkopolskie-Poznań), medale złote - Paweł Gredka (Oddział Regionalny OS Świętokrzyskie) i Patryk Czaplicki (Oddział Regionalny OS Lubuskie). Srebrne medale zdobyli: Monika Gil, Dawid Kujawowicz, Adrian Formas i Sabina Czernic.

Odbyły się również finały narciarzy biegowych: na 500 metrów trzecia była Monika Popiołek (Oddział Regionalny OS Kujawsko-Pomorskie), w finale 100 metrów techniką klasyczną złoty medal zdobyła Justyna Wasiluk (Oddział Regionalny OS Podlaskie), a srebrny Artur Kosior (Oddział Regionalny OS Lubelskie).

Ze złotem do Polski wróci zawodnik biegu na rakietach śnieżnych Krzysztof Czachor (Oddział Regionalny OS Małopolskie).