MEGAMOCNI

X Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - wyniki I dnia

igrzyska Korea niepełnosprawni

Dodano 2013-01-30 08:55:22 | Autor: Jacek Gibel

W Pyeongchang zaprezentowali się już pierwsi reprezentanci naszego kraju. Pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały kwalifikacje pięciu konkurencji.

Wyniki Polaków:

Łyżwiarstwo szybkie:
500m

Kobiety:
1. Ina Hyun (Korea) 0:56.18
2. Kathryn Saunders (Kanada) 0:56.93
3. Seungmi Kim (Korea) 0:59.31

34. Bożena Wojda 1:56.59

Mężczyźni:
1. Stephen Graham (Kanada) 0:56.06
2. Conner Anderson III (USA) 0:56.25
3. Nanhyoung Kim 0:57.68
...
37. Adam Szymko 1:39.55
41. Paweł Menducki 1:49.63

1500m

Kobiety:
1. Jihye Lee (Korea) 2:55.55
2. Heynjee Kim (Korea) 2:57.62
3. Minjung Kim (Korea) 3:34.02
4. Marta Wullert 3:51.42

Mężczyźni:
1. Jinho Lee (Korea) 2:48.47
2. Johannes Brunink (Holandia) 2:54.35
3. Jwaheon Yun (Korea) 2:54.65
...
7. Szymon Jankowski 3:33.33

Bieg w rakietach śnieżnych:
100m

Kobiety:
1. Piroska Csontos (Węgry) 0:17.18
2. Veronika Babalonkina (Rosja) 0:18.25
3. Nga Man Ha (Hongkong) 0:19.36
...
68. Zofia Porwich 0:41.11
71. Anna Goliczewska 0:43.10

Mężczyźni:
1. Talea Alyami (Arabia Saudyjska) 0:15.44
2. Chedli Marwen Awled Ali (Tunezja) 0:15.76
3. Keneth Coto (Kostaryka) 0:16.19
...
19. Paweł Kucabiński 0:18.38
69. Krzysztof Czachor 0:29.68

Biegi narciarskie:
100m stylem klasycznym

Kobiety:
1. Irina Tiszczenko (Rosja) 0:23.71
2. Sylvia K Kinsley (USA) 0:34.92
3. Minhee Park (Korea) 0:35.00
...
19. Justyna Wasiluk 1:09.49

Mężczyźni:
1. Denis Mazarenko (Rosja) 0:18.05
2. Minjong Sin (Korea) 0:22.84
3. Hyeon Baek (Korea) 0:23.80

17. Artur Kosior 0:41.83

1000m stylem dowolnym

Kobiety:
1. Olesia Sawczenkowa (Rosja) 2:44.68
2. Alena Kolesnik (Rosja) 2:47.91
3. Ruta Tuskenyte (Litwa) 2:56.12

35. Monika Popiołek 6:18.89

Mężczyźni:
1. Jari Enojarvi (Finlandia) 2:15.06
2. Konstantin Wasilew (Rosja) 2:19.42
3. Wonsang Cho (Korea) 2:25.66

23. Marcin Sokołowski 3:28.67
43. Henryk Trojak 4:18.36
71. Adam Pikul 5:53.57

zdj. 2013sopoc.org