MEGAMOCNI

XIV Paraspartakiada Śląska i Zagłębia - Dąbrowa Górnicza 2013

spartakiada Śląsk Zagłębie

Dodano 2013-11-18 12:00:35 | Autor: Emil Kowalski

20 listopada 2013 w Hali Sportowej „CENTRUM” ul. Aleja Róż 3 w Dąbrowie Górniczej (park Hallera) w godzinach 9:30 – 14:00, odbędzie się "XIV Paraspartakiada Śląska i Zagłębia - Dąbrowa Górnicza 2013".

Zaproszeni są wszyscy, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi i udzielają im wszechstronnej pomocy oraz wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na kolejną imprezę integracyjną dla osób niepełnosprawnych.

Imprez skierowana jest do dzieci, młodzieży niepełnosprawnej pochodzącej ze szkół, ośrodków, WTZ, ZAZ, placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, organizacji pozarządowych, fundacji, itp. Oraz dla ich opiekunów. Uczestnictwo w imprezie jest ogólnodostępne i bezpłatne.

W trakcie zawodów rozegrane zostaną zawody sportowe: tor przeszkód, rzuty do kosza, wyścig po torze przeszkód na czas, rzuty do celu. Kategorie wiekowe dla zawodników (dziewcząt i chłopców)

A. I kat. Dziewczęta szkoła podstawowa (do 13 lat)

A. I kat. Chłopcy szkoła podstawowa (do 13 lat)

B. II kat. Dziewczęta gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (do 20 lat)

B. II kat. Chłopcy gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne (do 20 lat)

C. III kat. Kobiety powyżej 20 lat

C. III kat. Mężczyźni powyżej 20 lat

D.IV kat. Dziewczęta ( dla osób na wózkach inwalidzkich)

D.IV kat. Chłopcy ( dla osób na wózkach inwalidzkich)

Informacje na temat XIV Paraspartakiady Śląska i Zagłębia znajdziecie również na stronie Stowarzyszenia Neuron – link do informacji

zdj. neuron-society.eu