MEGAMOCNI

XXI Międzynarodowy Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej

białystok DPS kultura przegląd

Dodano 2014-05-12 08:08:19 | Autor: Jacek Gibel

Już dziś na deskach Białostockiego Teatru Lalek rozpocznie się XXI Międzynarodowy Przegląd Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej. Imprezę poprowadzi znany białostocki aktor, Ryszard Doliński.

Białostocki Przegląd już kilka lat temu zyskał miano imprezy międzynarodowej - również w tym roku nie zabraknie gości z zagranicy, między innymi z Litwy.

Podczas Przeglądu wystąpią mieszkańcy domów pomocy społecznej, m.in. Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach, "Spokojna Przystań" w Garbarach, "Kalina" w Suwałkach, "Rokitnik" w Białowieży, a także ośrodków z Białegostoku, Grajewa czy Siedlec. Zaprezentują się także uczniowie szkół specjalnych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej oraz innych placówek wspierających osoby niepełnosprawne z terenu województwa podlaskiego.

Impreza, zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie "Otwierajmy Serca", rozpocznie się uroczyście 12 maja o 10:00. Dziś też - w porze wieczornej - zorganizowane będzie ognisko i dyskoteka w Kompleksie Wypoczynkowym "Nad Zalewem" w Wasilkowie. Dzień później o 13:00 nastąpi uroczyste zakończenie Przeglądu, wręczenie nagród, dyplomów i upominków.

zdj. bialystokonline.pl

(inf. własna/bialystokonline.pl)