MEGAMOCNI

XXI Terenowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych - Lubawa 2014

Lubawa olimpiada sport

Dodano 2014-10-20 09:46:32 | Autor: Jacek Gibel

W miniony piątek, 17 października, odbyła się kolejna, XXI już edycja Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Lubawie. Na starcie stanęło 170 zawodników z terenu miasta i gminy Lubawa, powiatu iławskiego oraz innych powiatów, m.in. ostródzkiego, nowomiejskiego, działdowskiego i brodnickiego.

Impreza podzielona była na dwie części: sporty indywidualne (rzut woreczkiem do tarczy, strzał na bramkę, przeskoki przez skakankę, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, skoki w dal z miejsca), w których wzięło udział 70 zawodników, oraz konkurencje drużynowe (m.in. przeciąganie liny, rzut do kosza, tor przeszkód) ze 100 uczestnikami z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej.

W trójce najlepszych drużyn XXI Terenowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych znalazły się następujące placówki: 
I miejsce:  WTZ Brodnica
II miejsce: WTZ Morąg
III miejsce: ŚDS Susz

W trakcie Olimpiady wręczono także dodatkowe nagrody:

  • za najlepszą oprawę wizualno-plastyczą drużyny - Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Iławie (Puchar Starosty Iławskiego),
  • dla najmłodszego zawodnika Olimpiady - Patryk Dąbrowski (13 lat) z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Iławie  (Puchar Burmistrza Miasta Lubawa),
  • dla najstarszego zawodnika Olimpiady - Eugenia Kraszkiewicz (86 lat) z DPS w Iławie (Puchar Wójta Gminy Lubawa).

Każdy z uczestników Olimpiady został również nagrodzony medalem, pamiątkowym dyplomem i skromnym upominkiem. Puchary i pamiątkowe statuetki trafiły też do wszystkich drużyn biorących udział w imprezie.

zdj. YouTube

(inf. własna/e-lubawa.pl)