MEGAMOCNI

Zablokowani niepełnosprawni w Poznaniu

bariery dostępność dostosowanie Poznań

Dodano 2013-08-12 13:31:41 | Autor: Emil Kowalski

I kolejna sytuacja z dostępnością miejsc publicznych. Tym razem chodzi o Poznań. Rzecz dzieje się w okolicach osiedla Wola. Tam niepełnosprawni są niemal odcięci od ul. Dąbrowskiego.

Brakuje przejść naziemnych, natomiast podziemne są zbyt strome aby osoba na wózku inwalidzkim mogła je pokonać. O sytuacji pisze Głos Wielkopolski w artykule „Ulica Dąbrowskiego dzieli Wolę jak... Mur Berliński”.

Tutaj jest jednak szansa na poprawę, gdyż podczas głosowania nad Poznańskim Budżetem Obywatelskim 2014, projekt budowy niezbędnej infrastruktury, może być zatwierdzony. Starają się o to tamtejsi działacze społeczni.

Po początkowych wnioskach o zbudowanie pochylni w przejściu, urząd tłumaczył się brakiem pieniędzy a najpierw niemożnością wykonania takich prac. Sprawą musiał się zająć emerytowany inżynier i przewodniczący RO Krzyżowniki-Smochowice. Wymyślił sposób na zniwelowanie kosztów i zamontowanie pochylni obok przejścia.

Głosowanie nad budżetem miasta, odbędzie się we wrześniu. Tak więc należy mieć nadzieję, że projekt wybudowania tych udogodnień, który oszacowano na 180 tys. zł, znajdzie swoje miejsce w planowanych wydatków Poznania.

I jeszcze dodając, mamy nadzieję, że prace budowlane i sam projekt pochylni, będą w pełni zintegrowane, dobrze przemyślane i nie tak jak w przypadku olsztyńskich inwestycji o których mowa w artykule „Bezmyślność czy niekompetencja architektów albo pazerność urzędników na pieniądze unijne?”, pojawią się inne, nowe problemy z dostępnością.

info. własne/Głos Wielkopolski

zdj. Wikipedia