MEGAMOCNI

"Zaklęci w sobie" - pierwszy portal randkowy dla niepełnosprawnych

bez_barier randki

Dodano 2014-05-23 09:45:09 | Autor: Jacek Gibel

Sam znalazł miłość w internecie, postanowił więc ułatwić tę drogę również innym niepełnosprawnym. Łukasz Brunacki z Torunia stworzył pierwszy w Polsce portal randkowy dla niepełnosprawnych "Zaklęci w sobie".

Jeżeli czegoś nie potrafię zrobić sam za pierwszym razem, to włącza mi się myślenie, że muszę znaleźć szybko jakiś sposób i udaje się - mówi Brunacki.

Pomysł na portal randkowy dla osób niepełnosprawnych chodził mu po głowie od wielu lat

Potrzebuję mieć jakiś cel, jakieś wyzwanie, muszę coś robić, bo inaczej się nudzę - dodaje.

Jak się okazało, wcześniej na próżno było szukać tego typu stron. Niepełnosprawni, szukając swojej społeczności, udzielali się zazwyczaj na forach.

Obecnie na portalu rejestrowane jest już ponad 300 osób. Brunacki bardzo liczy na informacje, czy komuś udało się już znaleźć drugą połówkę. Jak zaznacza, to byłaby dla niego największa nagroda - poczucie, że jego dzieło faktycznie komuś pomogło.

Sam znalazł swoją miłość na tradycyjnym portalu, jednak - choć on nie ukrywał swojej niepełnosprawności - wiele osób nie pisze o sobie prawdy w takich miejscach. Portal nakierowany na osoby takie jak on, powinien uwolnić użytkowników przynajmniej od tego problemu.

zdj. Zaklęci w sobie

(inf. własna/polskieradio.pl)