MEGAMOCNI

"Załóż firmę z WUP IV" - 35 miejsc dla ostrołęczan

dofinansowanie firma Ostrołęka UE

Dodano 2013-07-12 08:44:51 | Autor: Jacek Gibel

Dziś rusza rekrutacja do projektu „Załóż firmę z WUP IV" realizowanego w ramach Działania 6.2 ''Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia'' PO KL. 35 mieszkańców Ostrołęki i regionu ostrołęckiego może ubiegać się o bezzwrotną 40-tysięczną dotację na założenie własnej firmy.

W projekcie może wziąć udział osoba, która:

  • jest osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo, zamieszkującą teren powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego lub miasta Ostrołęki;
  • i jednocześnie
  • jest osobą poniżej 30. roku życia lub powyżej 45. roku życia lub niepełnosprawną;
  • przystępując do projektu zobowiąże się do zarejestrowania działalności gospodarczej na terenie województwa mazowieckiego;
  • nie prowadziła działalności gospodarczej w okresie roku przed przystąpieniem do projektu.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości i finansowe w formie jednorazowej, bezzwrotnej dotacji do 40 tys. zł oraz wsparcia pomostowego do wysokości 1100 zł wypłacanego przez sześć miesięcy. Warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej co najmniej 12 miesięcy po zarejestrowaniu firmy.

Wnioski o dotacje z projektu można składać w filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce. Dokumenty przyjmowane będą do 18 lipca.

Więcej informacji na stronie mazowieckiego WUP w zakładce Filie Ostrołęka.

zdj. wup.mazowsze.pl

(inf. własna/wup.mazowsze.pl)