MEGAMOCNI

Zawody pływackie w Kościerzynie

Kościerzyna pływanie

Dodano 2013-04-10 11:49:41 | Autor: Jacek Gibel

W minioną niedzielę w kościerzyńskim Aqua Centrum niepełnosprawni uczestniczyli w sportowych zmaganiach. Już po raz drugi odbyły się tam Cykliczne Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo.

W niedzielnych zawodach wzięli udział sportowcy z Gdańska, Malborka, Starogardu Gdańskiego i Kościerzyny - powiedział Leszek Słomiński, inicjator imprezy. - Po raz pierwszy zmagania osób niepełnosprawnych zorganizowaliśmy na szczeblu powiatowym, ale szybko przygotowana przez nas impreza urosła do rangi wojewódzkiej. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku Kościerzyna będzie już gospodarzem zawodów krajowych, a nawet międzynarodowych.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 i 50 metrów. Na dystansie 25 m (osoby niewidome) najlepszy okazał Zbigniew Piwniczki (Kościerzyna). Tuż za nim uplasowali się Przemek Włoch (Malbork) i Mariusz Mleczek (Malbork). Wśród osób z urazem rdzenia kręgowego, startujących na takim samym dystansie, wygrał  Michał Suliga z Malborka, pokonując Dominika Dzwonkowskiego (Gdańsk) i Andrzeja Borkowskiego z Kościerzyny. Na dystansie 50 metrów wygrywali Anna Kasicka ze Starogardu Gdańskiego (grupa specjalna z oprzyrządowaniem) i Patryk Kowalski z Gdańska (urazy kończyn dolnych i górnych). Wśród sztafet najlepiej wypadli zawodnicy reprezentujący Gdańsk. Przedstawiciele Malborka w niedzielę zajęli drugą pozycję. Gospodarzom spotkania przypadło zaszczytne trzecie miejsce.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki. Najlepsi zawodnicy z Aqua Centrum wyjechali z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy wręczyli również nagrody specjalne dla wyróżniających się sportowców. W przerwach uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać pokazy nurkowania osób niepełnosprawnych, ratownictwa wodnego i pływania w monopłetwie.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/koscierski.info)